V pátek 1. června navštívilo Vodní svět Aquapalace Praha v Čestlicích 181 dětí z dětských domovů. Den plný koupání, her a animací uspořádal zábavní komplex u příležitosti Mezinárodního dne dětí. Akce se uskutečnila pod patronací hejtmanky Středočeského kraje Jaroslavy Pokorné Jermanové.

„Velmi mě těší, že po nedávné akci v milovickém zábavním parku Mirakulum, která měla u dětí z dětských domovů velký úspěch, jsme jim mohli udělat radost i zde v čestlickém aquaparku. Přeji dětem, aby si svůj svátek co nejvíce užily a společnosti Aquapalace Praha děkuji za přípravu pestrého celodenního programu. Její zaměření na projekty pomoci a podpory dětí z dětských domovů si zaslouží ocenění,“ komentovala akci patronka dne středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO 2011).

Dětského odpoledne se zúčastnily děti z dětských domovů z Litoměřic, Pyšel, Kralup nad Vltavou, Sázavy, Dolních Počernic, Unhoště, Deštné, Sedlce-Prčice, Solenic, Nymburku a z Klokánku v Hostivicích a v Chomutově. Pro malé návštěvníky byla připravena řada atrakcí spolu s animačním programem. “Velmi nás potěšilo, že děti spolu s pedagogy přijali naše pozvání do aquaparku, a mohli prožít svůj velký den naplno. S radostí jsme přihlíželi, jak si užívají jízdu na tobogánech, dovádějí ve vlnobití a šikovně zdolávají připravenou pohádkovou stezku. Podpora obdobných projektů, zejména organizací pečujících o děti, které v životě neměly velké štěstí, je součástí naší dlouhodobé koncepce, ve které budeme pokračovat i nadále,” uvedla Vladana Horáková, generální ředitelka Aquapalace Praha.

Po celý den se o děti starali zkušení animátoři, kteří je nejprve malováním na obličej proměnili v divoké tygry a krásné berušky. Pod jejich vedením se poté děti snažily překonat pohádkovou stezku, na které se setkaly s dvouhlavým dráčkem Čmoudíkem, užily si hudební a taneční vystoupení dětské skupiny Lollipopz, magicko-kouzelnickou show, zábavu ve skákacím hradu a ochutnaly plno dobrot. Aquapark navštívily také populární animované postavy Pat a Mat, se kterými si děti zasoutěžily o vstupenky na jejich nové filmové dobrodružství „Pat a Mat znovu v akci“.