https://www.facebook.com/pavel.sehnal64/videos/1739109972844862/

K letošním narozeninám jsem si dal dárek – účast v individuálním závodě horských kol Stoneman Miriquidi.

Jeden den, dvě země, devět vrcholů, celkem na kole ujeto 166km a nastoupáno neuvěřitelných 4.400 metrů, to je jako vyjet na Mont Blanc! Získal jsem zlatou trofej!

Závod má jednoduchá pravidla, v kterémkoli ze smluvních hotelů vyplníte startovní formulář a vyzvednete si plastovou kartičku. Na každém z vrcholů Plešivec, Klínovec, Fichtelberg, atd. je u mapy takový stroječek, kde si kartičku označíte. Když trať dokončíte, v hotelu, kde jste kartičku vyzvedli ji vrátíte a recepční vám vyznačí do startovního formuláře výsledný čas a formulář odešle pořadateli. Když trať zvládnete za jeden den, máte zlatou trofej, když za dva dny, tak stříbrnou a za tři dny bronzovou. To, že trať projedete celou a správně, je na založeno na sportovní cti každého závodníka.

Já jsem o závodu dlouho uvažoval, ale protože jsem slyšel, že trať je velmi náročná odstartoval jsem až na začátku léta, abych již měl najeto pár tréninkových závodů. Startoval jsem 1. července, v den svých narozenin, s tím, že když dokončím bude to můj osobní dárek. Startoval jsem před čtvrtou hodinou ranní a v cíli jsem byl před jedenáctou večer. Cestou jsem udělal řadu občerstvovacích zastávek a focení a natáčení, podle GPS mi zabraly asi 1:50 hodiny. Trať je opravdu náročná, na vrcholy kopců se nejede po silnici, ale po spádnici a s kopce dolů také po spádnici. Brzdy musíte mít v perfektním stavu. Některé sjezdy jsou po tzv. singltrecích s klopenými zatáčkami a se skoky, které naštěstí jdou většinou objet. Trať je značena žlutými čverečky s obrázkem cyklisty, ale na poprvé se bez GPSky neobejdete.

Super zážitek, krajina překrásná. Ještě jsou podobné tratě Stoneman v Itálii a Rakousku. Tak možná za rok.