PRAHA, 20. listopadu 2018 – Uplynulý týden patřil v PVA EXPO PRAHA čisté mobilitě. Historicky první veletrh v Česku zabývající se touto tematikou, e-SALON, přinesl ve dnech 15. až 18. listopadu nejen nejvýznamnější premiéry elektromobilů světových značek, ale také představil velké množství unikátních technologií i služeb v oboru. Premiérovou akci si nenechalo ujít téměř 23 000 návštěvníků. Generálním partnerem veletrhu e-SALON 2018 je Skupina ČEZ.

Přesně 22 833 návštěvníků z řad odborné i laické veřejnosti si přišlo na výstaviště PVA EXPO PRAHA v Letňanech prohlédnout žhavé novinky a trendy z oblasti čisté mobility. Veletrh e-SALON představil národní premiéry elektromobilů elitních světových značek Audi e-tron, Volkswagen e-Crafter, Lexus ES, Lexus UX nebo Toyota Camry. V rámci hrubé výstavní plochy o velikosti 17 450 m2 viděli návštěvníci asi stovku aut a dalších produktů od osmi desítek vystavovatelů. Mezi nablýskanými exponáty nechyběly vozy dalších renomovaných automobilek, například Jaguar, Renault, Nissan, Hyundai, Tesla, Land Rover a další.

„K vidění však byly také unikátní elektrické motorky, kola, čtyřkolky a další vozítka. Veletrh e-SALON přinesl navíc i ochutnávku z oblasti letectví, kdy ve svých halách představil elektrické letadlo ΦNIX a hybridní vírník GyroMotion, který díky implementaci elektropohonu do kol podvozku může na silnici stejně jako auto,“ řekla ředitelka veletrhu Jana Nosálová. V rámci akce se představily také nabíjecí infrastruktury a příslušenství.

e-SALON a odborné konference

Nejen poutavými expozicemi veletrh čisté mobility oslovil své návštěvníky. Pro odbornou veřejnost byly organizátory připraveny konference i-city a tematické přednášky zabývající se elektromobilitou v Praze, čistou mobilitou v chytrých městech i jako součástí běžného života, nabíjecí infrastrukturou nebo otevřenými daty i veřejnou dopravou ve městech.

Bohatý doprovodný program čekal na návštěvníky v halách výstaviště i jeho bezprostředním okolí. K dispozici byly více než dvě desítky testovacích jízd, nechyběly ani dráha s elektrošlapadly nebo dětské dopravní hřiště od Hlavního města Prahy.

Na stánku BESIP byl po dobu konání veletrhu k dispozici simulátor dopravní nehody s ukázkou otočení auta na střechu při nárazu. Nechyběla elektrokola nebo trenažér jízdy na motorce. V PVA EXPO PRAHA se veřejnosti odhalil i interaktivní showroom Hlavního města Prahy, který představuje koncept chytrého města Smart Prague 2030.

Velkému zájmu se těšily také expozice spoluorganizátora akce televize Prima, která byla zastoupena jednotlivými televizními kanály. Nejmenší návštěvníci se mohli vžít do role vyšetřovatelů v rámci zóny Prima KRIMI, setkání s přírodou a živočichy zase nabídlo stanoviště Prima ZOOM. V rámci sobotního programu také proběhla autogramiáda moderátorů pořadu Autosalon, který byl jedním z partnerů akce. V nejbližším vydání pořadu bude odvysílán speciál věnovaný právě veletrhu e-SALON.

Více informací o veletrhu najdete na: www.e-salon.cz.

Elektromobilita je pro energetiku logickým trhem, Skupina ČEZ se jí proto systematicky věnuje již 10 let. Provozujeme největší síť veřejného dobíjení v ČR s více než 120 stanicemi. Rychlodobíjecí stanice vznikají i díky podpoře z evropského programu CEF (Connecting Europe Facility). Současně nabízíme širokou paletu souvisejících služeb
a produktů pro jednotlivce, firmy, municipality a kraje.