Posádka lodě SPG Extreme Sailing Team kapitána a kormidelníka Pavla Sehnala získala stříbrné medaile na mistrovství ČR v námořním jachtingu v nejprestižnějším českém závodě ČESKÉ NÁMOŘNÍ RALLYE, který se jel na lodích First 35 v Chorvatském Biogradu a Murteru od 14. do 20.10.2018.

Pořadatel závodu TPS Centrum Brno zajistil 20 identických lodí, které si kapitáni posádek losovali při zahájení závodu. Závod se skládal z několika okruhových rozjížděk mezi bójkami a dvou dálkových navigačních rozjížděk. Výsledky jednotlivých dnů se sčítaly. “V posádce jsme měli i několik nováčků, a proto jsme se zpočátku umísťovali kolem 6. místa. Poté, co se členové týmu více sehráli, jsme se postupně propracovali na 3. místo. V poslední den závodu náš hlavní soupeř, tým RODOP kapitána Martina Kulíka, jedoucí do té doby na druhém místě, udělal několik chyb a propadl se až za nás,” popisuje průběh závodu kapitán Pavel Sehnal. Slunečné počasí se slabším větrem vytvořilo krásnou atmosféru závodu, společně s přírodou kornatských ostrovů, mezi kterými se závod uskutečnil.

SPG Extreme Sailing Team kapitána Pavla Sehnala tak obsadil druhé místo za vítězem závodu brněnskou posádkou HYVECO s kormidelníkem Martinem Pospíšilem a před třetí posádkou Morgan Sailing Team s kormidelníkem Petrem Fialou. “Děkujeme všem pořadatelům za skvělý závod a soupeřům za čestné plachtění,” uzavírá Pavel Sehnal.