Devátý ročník největšího cykloveletrhu v Česku i střední Evropě přilákal uplynulý víkend do PVA EXPO PRAHA přes tři desítky tisíc milovníků kol. Návštěvníci mohli vybírat v 5 halách výstaviště z téměř 300 vystavovatelů, kteří představovali novinky, trendy i doplňky ze světa cyklistiky pro profesionály, nadšence i rodiny s dětmi. Oficiálními vozy veletrhu FOR BIKES byly automobily značky FORD.
V pořadí devátý ročník FOR BIKES potvrdil svou výjimečnost nejen u nás, ale i ve střední Evropě, když se jej v halách letňanského výstaviště PVA EXPO PRAHA zúčastnily více než tři desítky tisíc návštěvníků. Třídenní svátek cyklistiky v pátek 6. dubna slavnostně zahájili předseda představenstva ABF, a.s. Pavel Sehnal, generální ředitel ABF, a.s. Tomáš Kotrč, prezident Českého svazu cyklistiky Petr Marek, náměstek primátorky hl. m. Prahy Petr Dolínek, profesor Pavel Pafko a nejúspěšnější český paralympionik Jiří Ježek.

Součástí bohatého doprovodného programu byly i cyklistické závody. Vítězem pátečního AUTHOR SILNIČNÍHO KRITÉRIA se stal Vojtěch Hačecký z celku Elkov Author, který zvítězil potřetí. Na stupně vítězů ho doprovodili druhý Václav Sirůček a třetí Jaroslav Kulhavý. V sobotním MTB HERVIS RACE FOR BIKES pro horská kola si pro první místo dojel Jan Škarnitzl z Mitas Trek. Těsně za ním skončili Daniel Mader a Petr Tatíček.

Svou spokojenost neskrývali ani vystavovatelé. Například Roman Čechura z Cyklomax uvedl: „Za fenomén FOR BIKES jsme nesmírně vděční. Celý tým Cyklomax – distributor kol značky Rock Machine má jedinečnou příležitost vyslechnout autentické reakce koncových zákazníků na letošní modely. Desetitisíce křišťálově čistých a nejaktuálnějších informací o tom, jak se podařilo sestavit nabídku tvarů, barev, výbavy a ceny elektrokol, kol a příslušenství vám nedá žádná anketa, žádný průzkum trhu, žádné pretesty – jen tři dny na stánku, kudy proudí davy cyklistů natěšených na sezónu. Neexistuje lepší nástroj, kterým by bylo možné změřit trendy v nákupních rozhodnutích českých cyklistů všech kategorií. Teď už víme, že nás čeká pěkná sezóna, i kdyby se naplnila Medardova pranostika.“

V rámci FOR BIKES byly uděleny prestižní ceny GRAND PRIX a TOP EXPO. Výsledky soutěží najdete níže, stejně tak číselné údaje o veletrhu. Více informací na webu www.forbikes.cz.