Excelentních výsledků dosáhla posádka lodě SPG Extreme Sailing Team kapitána Pavla Sehnala, která vybojovala skvělé 3. místo na Mistrovství České republiky v ORC v Chorvatsku a 2. místo v offshorovém závodě námořních plachetnic Jabuka ve skupině G4 a v celkovém pořadí 6. místo, v závodě, kterého se zúčastnilo takřka sto lodí. 

Mistrovství ČR v ORC hendikepech se zúčastnilo patnáct českých posádek. SPG Extreme Sailing Team amatérského kapitána Pavla Sehnala se umístil na skvělém třetím místě na lodi Comet 45S, kterou si vypůjčil od chorvatské charterové společnosti, a to za vítěznou posádkou Tree Sisters s profesionálním kapitánem Milanem Hájkem na majitelské lodi First 40,7 a druhou posádkou Benemedo Sailing Team s profesionálním kapitánem Johanem Hirnšalem na majitelské lodi Gulija. Do závodu se započítávaly tři okruhové rozjížďky a jedna navigační organizované Českým svazem jachtingu a dále výsledek z mezinárodního závodu Jabuka. Okruhové rozjížďky se odjely za středně silného větru s rychlostí do 20 uzlů. Závod Jabuka za větru až 36 uzlů!

Mezinárodní závod Jabuka patří k nejprestižnějším chorvatským závodům a letos se ho zúčastnila necelá stovka lodí. SPG Extreme Sailing Team zajel neuvěřitelné 6. místo v celkovém pořadí, kdy byl předjet pouze super závodními speciály Volvo 70, resp. IMOCA 40 a pod. a v nejpočetnější skupině G4, kde bylo 20 lodí s délkou do 46 stop, dokonce excelentní 2. místo !!! Závod se jel v krutých podmínkách, kdy síla větru mnohdy přesahovala 35 uzlů a z důvodu bezpečnosti závodníků byl rozhodčími závod zkrácen ze své původní délky 100 mil na poloviční vzdálenost. Výkon posádky lodě SPG je zvláště obdivuhodný i proto, že jejich loď z charterové společnosti neobsahovala kompletní sadu plachet, a proto posádka lodě SPG plula s plně vytaženou hlavní karbonovou plachtou, kterou nebylo možné ani v třiceti uzlovém větru zrefovat a zmenšit tak její plochu. Loď tak po většinu doby plula na hranici spinoutu a jen díky excelentnímu výkonu celé posádky závod v pořádku dokončila.