Poslední březnový víkend jsem v rakouském Ramsau přidal 50 kilometrů k již uběhaným 950 km a splnil jsem tak svůj cíl, že pro nevidomé sportovce naběhám rovných 1.000 kilometrů. Částku 10.000 korun jsem poslal na transparentní účet TJ Zora číslo: 250134564/2010.

V prosinci loňského roku jsem si dal závazek, že za letošní zimní sezonu uběhnu na běžkách 1.000 kilometrů a za každý uběhnutý kilometrů věnuji pro nevidomé sportovce 10 Kč. Z celkových 1.000 kilometrů jsem zhruba polovinu naběhal v Česku v Jizerských horách. Druhou polovinu pak v zahraničí, a to zejména na velkých mezinárodních závodech jako je v Itálii Marcialonga v délce 70 kilometrů a nejslavnější běžkařský závod Vasův běh ve Švédsku v délce 90 kilometrů. Žiji a pracuji v Praze, takže jsem většinou běhal o víkendu. To dělá v průměru nějakých 100 kilometrů za víkend, což si myslím, že není špatné.

Komu jsem svojí akci pomohl? Jednak jsem poslal slíbenou částku 10.000 Kč nevidomým sportovcům z tělovýchovné jednoty Zora. Slavnostní předání šeku proběhne v polovině příštího týdne a pošlu vám z něj fotografii. Ale hlavním smyslem mé akce bylo, abych podnítil podobnou iniciativu u ostatních lidí, a to se mi v určité míře podařilo. Přidal se ke mně oddíl plavání z Hradce Králové, kteří si dali za cíl společně uplavat 1000 kilometrů a společně také dají za každý kilometr 10 Kč hendikepovaným sportovcům. Podařilo se mi aktivovat i řadu lidí ve svém okolí, kteří se drobnými sportovními výkony k mé akci přidali. Někdo by mohl namítnout, že částka 10.000 Kč není nijak významná. Myslím si ale, že pokud bych věnoval částku vyšší, řekněme statisíce korun, tak by se k mé akci již nikdo nepřipojil a mně šlo právě o to, aby se každý sám nad sebou zamyslel, jestli nemůže alespoň nějakou malou částkou přispět na pomoc hendikepovaným sportovcům.

Dovoluji si tedy tímto svým posledním běžkařským příspěvkem na vás ještě jednou apeloval, pokud vám v peněžence zbylo pár drobných, pošlete je na níže uvedený transparentní účet a společně je předáme nevidomým sportovcům. Budu rád, pokud si i na letní sezonu dáte nějaký sportovní cíl a při jeho splnění podpoříte nějakou částkou další hendikepované sportovce. Přeji vám všem krásný den.

Pavel Sehnal

Transparentní účet TJ Zora číslo: 250134564/2010.