Aquapalace Praha, nejzábavnější aquapark v České republice, oslavil 10. narozeniny. Do dnešního dne prošlo jeho branami více než 10 milionů návštěvníků. Každoročně se tak řadí k nejnavštěvovanějším turistickým cílům v České republice spolu s Pražským Hradem a Zoo Praha.

Aquapalace Praha se poprvé otevřel veřejnosti 5. května 2008 a od té doby prošel areál o ploše 9150 m² řadou významných změn pro komfort a zábavu klientů. „Společně s návštěvníky jsme si připomněli 10 let plných úspěchů. Stále pracujeme na novinkách, aby Aquapalace Praha byl nadále synonymem pro nejlepší vodní zábavu v Česku. Naším cílem je stále překvapovat milovníky adrenalinu novými atrakcemi a těm co touží po relaxaci, poskytnout dokonalý zážitek z největšího Saunového světa v ČR s unikátními ceremoniály. Že se nám to daří, dokazují čísla stále rostoucí návštěvnosti, v roce 2017 jsme přivítali 1 215 012 návštěvníků,” říká generální ředitelka Aquapalace Praha Vladana Horáková.

Ve Vodním světě přibyly k původním 10 tobogánům dva nové, včetně místní dominanty – 450 metrů dlouhé Divoké řeky s celoročním provozem, velkou atrakcí je každodenní večerní Laser Show. Saunový svět prošel re-designem Římských lázní a změnu zaznamenala i gastronomická střediska Sauna Bar či restaurace Athena Grill ve vstupní hale. Zdvojnásobil se rozsah venkovní zóny, kde největší atrakcí je vodní Coral Bar, obsluhující plavce přímo ve vodě.  Místní dvoupatrové Fitness se jedním z nejlépe vybavených v republice. O klienty resortu Aquapalace Praha pečuje aktuálně téměř 370 zaměstnanců.

„Naši návštěvníci jsou rádi překvapováni, proto stále investujeme a vylepšujeme. Právě otevíráme spojovací lávku mezi Restaurací Coca-Cola a saunami Vodního světa – Panoramou a Dětskou saunou. Uvědomujeme si, že naši hosté mají velké srovnání s aquaparky v zahraničí, a proto jim chceme prvotřídní zážitky nabídnout i v České republice,” dodává Vladana Horáková.

Výročí není pouze příležitostí k hodnocení uplynulých let, ale především důvod k oslavě. Na návštěvníky proto čekal v sobotu 5. května den plný nejen vodní zábavy s účastí celebrit. Hosté si užili slavnostní rozkrojení dortu a ochutnali narozeninové cupcakes s tematickou desítkou. Připravena byla také módní přehlídka designových plavek značky Tricoline, navržených designerem Matějem Chrástkou, které je možné v Aquapalace Praha zakoupit.